Sala widowiskowa ROK w Zatorze pękała w szwach, gdy 26 października na spotkanie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke zorganizowane przez Publiczną Bibliotekę w Zatorze, przybyło ponad 100 osób.

Ten wyjątkowo popularny od wielu lat pisarz zajmujący się literaturą dziecięcą, nie tylko może pochwalić się ogromnym dorobkiem literackim ale także rzeszą fanów o szerokim przekroju wiekowym. Jego twórczość kochają zarówno maluchy jak i ich rodzice. Może dlatego, że bohaterowie książek Grzegorza Kasdepke mają swoje literackie pierwowzory, a historie opowiedziane w książkach zabarwione nie tylko humorem ale i życiowymi mądrościami, często faktycznie miały miejsce. To o nich właśnie barwnie opowiadał nasz gość. Każdy, kto zna książki Grzegorza Kasdepke przyzna, iż bohaterowie opowiadań nie tylko bawią czytelnika ale jednocześnie wzbudzają ogromną sympatię. Jak nie lubić Kacpra czy pani Miłki i jej przedszkolnej ferajny? Jak nie pałać sympatią do przezabawnych bliźniaków Kuby i Buby, czy rezolutnego Bodzia i jego przyjaciół ?

Dwugodzinne, wyjątkowo ciekawe i równie wyjątkowo sympatyczne spotkanie, z pewnością dostarczyło niezapomnianych wrażeń jego uczestnikom, a książki z umieszczonymi przez autora autografami, staną się dumą niejednej dziecięcej biblioteczki.