Jak co roku w październiku, tradycyjnym zwyczajem z gościnności zatorskiej biblioteki skorzystał nasz stary przyjaciel Kubuś Puchatek.

W tym roku również swoją urodzinową imprezę przeniósł ze Stumilowego Lasu do zatorskiej książnicy, gdzie wspólnie z trzecioklasistami z naszej gminy świętował swoje 90-te urodziny. W organizacji urodzinowego party pomogły Mu zatorskie bibliotekarki przygotowując dla solenizanta i Jego gości urodzinowy tort oraz zabawę w ramach tzw.„ Kubusiowych Rozgrywek”. Były więc zagadki związane z bohaterami książki opowiadającej o przygodach misia o małym rozumku, test polegający na odgadywaniu produktów za pomocą zmysłów smaku i węchu, układanie opowiadania o przygodach Kubusia i Jego przyjaciół, oraz sportowa rywalizacja. Nie zabrakło również plastycznego akcentu, którym było wykonanie przez gości zakładki do książki z podobizną Kubusia Puchatka.

 

W tegorocznej Imprezie Urodzinowej wzięła udział prawie setka trzecioklasistów ze szkół w Zatorze, Grodzisku, Rudzach i Smolicach. Korzystając z zaproszenia przedszkolaków z Podolsza i Rudz nasz solenizant zawitał również do tamtejszych przedszkolnych placówek.

 

Na fotoreportaż z tych radosnych spotkań zapraszamy do naszej galerii.

 

Data: 19 października 2016 r.
Miejsce: Biblioteka w Zatorze

Data: 19 października 2016 r.
Miejsce: Publiczne Przedszkole w Rudzach

Data: 24 października 2016 r.
Miejsce: Przedszkole w ZSO w Podolszu

 

Data: 26 października 2016 r.
Miejsce: Biblioteka w Zatorze