21 października zatorska biblioteka gościła Panią Renatę Piątkowską, bielszczankę, autorkę ponad 20 książek dla dzieci, pasjonatkę literatury, malarstwa i jazdy konnej,  laureatkę  II nagrody w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, I nagrody w konkursie Przecinek i Kropka  oraz Nagrody im. Marii Weryho -Radziwiłłowicz za całokształt twórczości.

Jej dorobek literacki w postaci takich książek jak np.:Wieloryb, Zbój, Mruk, Opowiadania przedszkolaka, Gdyby jajko mogło mówić, Opowiadania z uśmiechem, Nie ma nudnych dni, Twardy orzech do zgryzienia, A może będzie właśnie tak, To się nie mieści w głowie, Z przysłowiami za pan brat, Mądra głowa zna przysłowia, Która to Malala,  Szczęście śpi na lewym boku nie tylko  bawią i  uczą ale odpowiadają na wiele pytań rodzących się w głowach małych czytelników.
Autorka podczas spotkania w zajmujący i niezwykle ciekawy sposób opowiadała o książkach, które do tej pory wyszły spod Jej pióra. Książkach , których głównymi bohaterami były nie tylko dzieci ale i zwierzęta, oraz o  książkach, które w przystępny i niezwykle interesujący sposób tłumaczą młodemu czytelnikowi  znaczenie przysłów czy też  opowiadają o zwyczajach.  Szczególną uwagę słuchaczy przykuły dwie prawdziwe  historie:  kotki Wierusi zaokrętowanej na wojennym statku i gołębia, który ocalił grupę żołnierzy podczas wojennej zawieruchy.
Pisarce towarzyszyła lektorka Pani Elżbieta Malwina Kożurno, czytająca w trakcie spotkania  fragmenty  książek.  Młodzi czytelnicy byli pod ogromnym wrażeniem  interpretacji prezentowanych przez nią książek autorstwa Pani Renaty.

 

Data: 28 październik 2015 r. 
Miejsce: Sala widowiskowa Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze